
Czy robienie tatuażu boli? Zobacz gdzie tatuaż boli najbardziej
Zdecydowanie największą przeszkodą dla osób, które do tej pory jeszcze nie zdecydowały się na zrobienie swojego pierwszego tatuażu, jest potencjalny ból, jaki wiąże się z tą procedurą. Niestety, w sieci znaleźć można wiele nieprawdziwych informacji na ten temat. Dlatego też postanowiliśmy się z nimi rozprawić.
Czy tatuaż boli? Mam się czego obawiać?
Tego typu pytania zadawane są bardzo często. Odpowiedzi są różne – od całkowitego bagatelizowania tego problemu po zwierzenia o domniemanych torturach, jakie na fotelu tatuażysty przeżyły niektóre osoby.
Odpowiedź nigdy nie jest tak jednoznaczna. Prawdą jest, że tatuowanie zawsze jest odczuwalne. Ciężko przypuszczać, że użycie maszynki będzie całkowicie bezbolesne. Intensywność bólu i ewentualny dyskomfort zależy jednak od wielu kwestii. Spośród nich wymienić należy przede wszystkim:
- miejsce wykonania tatuażu,
- technikę tatuażu,
- przygotowanie skóry,
- nawodnienie organizmu,
- stres,
- indywidualne cechy człowieka.
Choć każdy z nas jest inny, najważniejszą kwestią wydaje się miejsce, w którym tatuaż ma zostać wykonany. Z nieco innym bólem zmagają się bowiem osoby dziarające nogę niż te, którym marzy się tatuaż na brzuchu.
W jakim miejscu tatuaż boli najmniej?
Zasada wydaje się prosta – im grubsza jest skóra, tym większe prawdopodobieństwo, że ból będzie słabszy. Nieprzyjemne doznania zmniejszają również mięśnie (zwłaszcza te wzmocnione regularną aktywnością fizyczną), a także naturalna wytrzymałość skóry. Miejsca, które codziennie zmagają się z wpływem czynników zewnętrznych, są mocniejsze, dzięki czemu ból może okazać się mniejszy.
Oczywiście cały czas trzeba mieć na uwadze pozostałe czynniki, o których była mowa wyżej. A zwłaszcza to, że każdy człowiek jest inny i nieco inaczej znosi ból. Mimo wszystko, możemy wskazać kilka miejsc, o których powinny pomyśleć osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę ze sztuką tatuażu. Będą to przede wszystkim:
- przedramiona – zwłaszcza wewnętrzna strona,
- uda – przednia strona,
- łydki,
- łopatki,
- pośladki.
W jakim miejscu tatuaż boli najbardziej?
Skoro zajęliśmy się miejscami najbardziej odpornymi na ból, pora przejść do obszarów, które mogą okazać się kłopotliwe. Zwłaszcza dla osób decydujących się na pierwszy tatuaż. Będą to oczywiście powierzchnie, na których skóra jest cienka, a pod nią nie znajduje się zbyt wiele mięśni.
W tych sprawach zawsze warto skonsultować się z profesjonalistami. Fora internetowe lub kolega kolegi to rzadko dobre źródła informacji. Tatuażysta z doświadczenia wie, jak klienci reagują na konkretne zabiegi, dlatego jest w stanie nam pomóc i doradzić. Spośród miejsc, które są najczęściej wskazywane jako szczególnie bolesne, należy wymienić:
- brzuch,
- wnętrze stopy,
- żebra,
- pacha,
- łokieć,
- krtań.
Analizując powyższe listy, trzeba pamiętać również o tym, że w dużej mierze to od nas zależy, jak przeżyjemy tatuowanie. Przed wizytą w salonie zawsze należy się odpowiednio przygotować. Niezwykle ważne jest to, aby dobrze dbać o skórę w miejscu, w którym ma pojawić się tatuaż. Mniej więcej 7 dni przed zabiegiem warto pomyśleć o jej nawilżeniu, na przykład przy użyciu specjalnych preparatów. Pomocny okaże się też cynk, który poprawia kondycję skóry, a także sprawia, że rany goją się szybciej.
Skóra powinna zostać dokładnie wydepilowana, przed wizytą w salonie trzeba zrezygnować z alkoholu, ponieważ rozszerza on naczynia krwionośne. Podobnie wygląda sprawa z kofeiną, niektórymi lekami (np. aspiryną) oraz napojami energetycznymi. Warto pamiętać również o tym, aby się wyspać i ubrać luźne ciuchy, które nie podrażnią wytatuowanego miejsca.
Tego typu drobne czynności mogą w znaczący sposób wpłynąć na nasze doznania podczas tworzenia pierwszego tatuażu. Zawsze należy więc o nich pamiętać. Jeśli natomiast macie jakieś pytania lub wątpliwości, nie bójcie się kontaktować z wybranym przez Was salonem tatuażu. Pracujący w nim specjaliści na pewno podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.