Aleja KEN 93 lok. U2, 02-777 Warszawa | Pn. – Sb.: 10:00 – 18:00 | 666-246-606

Ile kosztuje i jak wygląda usuwanie tatuażu?

Ile kosztuje i jak wygląda usuwanie tatuażu?

Każdy może się pomylić. Niektóre błędy zostają jednak z nami na zawsze – no chyba że zdecydujemy się na ich usunięcie. Tyczy się to na przykład niepasującego nam tatuażu, który został źle wykonany lub który przywołuje przykre wspomnienia.

Jak usunąć tatuaż?

Od razu trzeba podkreślić, że usunięcie tatuażu nie zawsze jest możliwe. W niektórych przypadkach skuteczność tego zabiegu jest natomiast ograniczona, przez co posiadacze „złej dziary” muszą pogodzić się z tym, że pewna jej część utrzyma się na skórze.

Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ usuwanie tatuażu to proces, który jest zależny od wielu czynników. Mowa tu przede wszystkim o:

  •       miejscu wykonania dziary,
  •       wielkości tatuażu,
  •       kolorystyki – czyli o tym, jakie i jak dużo barwników zostało użytych.

Biorąc to pod uwagę, najlepszym wyjściem okaże się dokładne przemyślenie wizyty w salonie tatuażu, tak aby usuwanie w ogóle nie było potrzebne. Jeśli jednak zajdzie taka potrzeba, warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniej metody.

Laserowe usuwanie tatuażu

Zdecydowanie najczęściej przeprowadzany zabieg, który składa się z więcej niż jednej sesji. Wszystko po to, aby wiązka laserowa była w stanie w jak największym stopniu usunąć tusz znajdujący się pod skórą. Do zalet tej metody zalicza się jej niewielką inwazyjność, co oczywiście przekłada się na mniejszy ból i dyskomfort.

W jaki sposób przebiega usuwanie tatuażu metodą laserową? Uwagę należy zwrócić na następujące kwestie.

  1. Laser do usuwania tatuażu. Jak można się domyślić, wykorzystywane są różne technologie, które warto dobierać do specyfiki tatuażu. Poszczególne lasery różnią się przede wszystkim długością fali. Im jest ona dłuższa, tym teoretycznie większa skuteczność usuwania poszczególnych pigmentów.
  1. Zabieg usuwania. Generowane wiązki energii rozbijają cząstki pigmentu, dzięki czemu sam tatuaż zostaje rozjaśniony. Dochodzi do tego w przeciągu kilku, a czasem nawet kilkunastu sesji. Jeśli więc zdecydujecie się na usunięcie tatuażu o bogatej kolorystyce, musicie przygotować się na konieczność poświęcenia na ten cel sporej ilości czasu. Zwłaszcza że przerwy między kolejnymi sesjami mogą trwać nawet kilka tygodni.
  1. Przeciwwskazania. Kto nie może zdecydować się na laserowe usuwanie tatuażu? Przede wszystkim kobiety w ciąży, jak również osoby z hemofilią, rozrusznikiem serca, z infekcjami skórnymi, intensywną opalenizną oraz przyjmujące niektóre leki.
  1. Przygotowane. Przed decyzją o usunięciu tatuażu, trzeba skonsultować się z lekarzem, który określi, czy taki zabieg będzie dla nas bezpieczny. Ważna okaże się też próba laserowa – wykonywana jest w celu sprawdzenia, jak skóra reaguje na wiązkę lasera. Bezpośrednio przed usuwaniem należy zrezygnować ze środków z pochodnymi witaminy A, innych zabiegów kosmetycznych, a także produktów zawierających dziurawiec lub nagietek – zioła te zwiększają bowiem wrażliwość na światło.

Ile kosztuje usunięcie tatuażu metodą laserową? To oczywiście zależy od wielu kwestii, jednak najczęściej cena za tatuaż o wymiarach 5×5 cm waha się od 200 do około 700-800 złotych. Jeśli więc Wasza dziara jest solidnych rozmiarów, jej usunięcie może kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

Inne metody usuwania tatuażu

Choć laser jest używany zdecydowanie najczęściej, usuwanie tatuażu może odbyć się też innymi sposobami. Poniżej przedstawiamy te szczególnie popularne.

  •       Mechaniczne i chemiczne złuszczanie skóry – w tym przypadku stosowana jest tak zwana dermabrazja lub specjalny peeling. Jeśli barwnik znajduje się głęboko w skórze, pojawia się zagrożenie blizn, przebarwień, a nawet zakażeń.
  •       Chirurgiczne usuwanie tatuażu – metoda skuteczna, ale pozostawiająca widoczne blizny. Z tego względu stosuje się ją w przypadku usuwania niewielkich dziar.
  •       Zastosowanie prądu – tak zwana elektrokoagulacja również jest przeznaczona do małych tatuaży.

Biorąc pod uwagę skuteczność oraz inwazyjność, metoda laserowa wydaje się najlepszym wyborem. Trzeba pamiętać jednak o wspomnianych wcześniej przeciwwskazaniach i odpowiednich przygotowaniach do zabiegu. Do tego dochodzi także cena, która potrafi być dość wysoka. Alternatywnym rozwiązaniem okaże się natomiast modyfikacja tatuażu poprzez jego rozbudowę.  

Call Now Button666 246 606