Aleja KEN 93 lok. U2, 02-777 Warszawa | Pn. – Sb.: 10:00 – 18:00 | 666-246-606

Jak dbać o świeży tatuaż – pielęgnowanie tatuażu zaraz po zrobieniu

Jak dbać o świeży tatuaż – pielęgnowanie tatuażu zaraz po zrobieniu

Gdy w końcu zrealizujesz swój wymarzony projekt i na Twoim ciele pojawi się nowa dziara, warto zadbać o to, aby jej kontur i barwa utrzymywały się jak najdłuższej. Żeby stało się to możliwe, niezbędna jest właściwa pielęgnacja tatuażu. Kluczowe wydają się zwłaszcza czynności wykonane tuż po wizycie w salonie.

Świeży tatuaż – rola tatuatora

Jeszcze zanim wstaniesz z fotela i udasz się ze swoim nowym dziełem do domu, tatuator może zadbać o to, aby dziara została odpowiednio zabezpieczona. Mając to na uwadze, warto decydować się na usługi świadczone przez uznanych specjalistów, którzy mogą pochwalić się wieloma pozytywnymi opiniami w sieci.

Ochrona tatuażu może polegać na nałożeniu na niego folii, bandażu lub odpowiedniego opatrunku – wszystko po to, aby skóra goiła się szybciej, a ewentualne strupy powstające przez krzepnącą krew były jak najmniejsze. Rodzaj opatrunku, jak również czas jego używania, jest zależny od wielkości i specyfiki dziary. Doświadczony tatuator powinien dokładnie wytłumaczyć to, w jaki sposób należy obchodzić się z opatrunkiem. Podpowie też, jak dbać o tatuaż, by pierwsze dni po wizycie w salonie przebiegły bez większych problemów.

Pielęgnacja tatuażu – o czym warto pamiętać?

Jak można się domyślić, czynności wykonane przez samego tatuatora nie wystarczą, by zyskać pewność co do bezpieczeństwa zarówno skóry, jak i samej dziary. W sieci często można znaleźć pytania, ile goi się tatuaż. Trzeba jasno podkreślić, że proces ten jest zależny od indywidualnych cech organizmu. Znaczenie ma również miejsce, w którym działa została wykonana. Jak pokazuje praktyka, wszystko trwać może od 4 do nawet 8 tygodni.

Oczywiście istotną kwestią jest też nasze zachowanie, a także to, jak zadbamy o świeży tatuaż. Poniżej znajdziecie kilka praktycznych porad, które pozwolą uniknąć najczęstszych problemów z dopiero co wykonanymi dziarami.

  1. Uwagę trzeba zwrócić zwłaszcza na odpowiednie mycie tatuażu. Nie rób tego zbyt często, ponieważ może doprowadzić to do nieestetycznego rozmycia się tuszu. Jeśli już przemywasz miejsce z tatuażem, korzystaj z letniej wody oraz delikatnego środka myjącego, pozbawionego składników chemicznych. Dobrze sprawdzi się na przykład szare mydło.
  1. Pod żadnym pozorem nie trzyj skóry ręcznikiem! Miejsce wykonania tatuażu należy osuszać delikatnie, przykładając do niego ręcznik papierowy.
  1. Dbanie o tatuaż związane jest również z unikaniem czynników, które mogą mieć wpływ na jego kondycję. Mowa tu między innymi o promieniach słonecznych, a także o intensywnych zabrudzeniach. Przez około miesiąc po wizycie w salonie zrezygnuj z kąpieli w wannie, basenie i z wizyt w saunie. Warto odstawić też alkohol, który rozrzedza krew – przynajmniej przez kilka dni po dziaraniu.
  1. Dobrym wyborem mogą okazać się także różnego rodzaju maści i kremy, które nawilżają skórę oraz przyspieszają gojenie ran. Czym smarować tatuaż? Najlepsze wydają się środki dedykowane. Jeśli nie wiesz, na który z nich warto się zdecydować, zapytaj tatuatora.

Ochrona tatuażu i skóry

O świeżo wykonaną dziarę trzeba dbać – nie tylko ze względu na jej wygląd, ale też stan skóry. Nakłucia wynikające z procesu tatuowania ranią naskórek, dlatego należy uważać, aby nie pojawił się na nim stan zapalny. Z tego względu trzeba unikać zabrudzeń skóry. Nie wolno zbyt często dotykać rany, zwłaszcza brudnymi rękoma.

Jeśli zaś chodzi o sam tatuaż, na rynku znajdziesz specjalne środki, które utrwalają kolor i zabezpieczają go przed blaknięciem. Dobrym pomysłem okaże się również wizyta w salonie w celu kontroli tatuażu. Mniej więcej po miesiącu od jego wykonania.

Pielęgnacja dziary wcale nie jest trudna. Należy jednak uważać na wszelkie czynniki potencjalnie szkodliwe, a także trzymać się zaleceń tatuatora, który powinien dokładnie wytłumaczyć, co robić, aby świeży tatuaż nie uległ uszkodzeniu. Cały czas trzeba przy tym pamiętać o skórze, która również musi być właściwie chroniona.

Call Now Button666 246 606