Aleja KEN 93 lok. U2, 02-777 Warszawa | Pn. – Sb.: 10:00 – 18:00 | 666-246-606

Znaczenie tatuaży – czy tatuaże muszą mieć znaczenie?

Znaczenie tatuaży – czy tatuaże muszą mieć znaczenie?

Każdą dziarę, która znajdzie się na przedramieniu, nodze, plecach lub w innym miejscu, możemy traktować w różny sposób. Część osób skupia się przede wszystkim na ozdabianiu własnego ciała, dlatego tatuaże są dla nich wyłącznie dekoracją. Istnieje jednak spora grupa ludzi, dla których najważniejsza jest symbolika tatuaży.

Tatuaż jako ozdoba czy symbol?

Które podejście jest właściwe? Śmiało można powiedzieć, że oba. Przyozdabianie ciała ciekawymi wzorami, obrazami czy bardziej rozbudowanymi kompozycjami to część stylu bycia. Tatuaże bardzo często stanowią niejako uzupełnienie ubioru – tak samo jak zegarki, bransoletki, kolczyki czy pierścionki.

Poza ozdobą, istnieje również coś takiego, jak przekaz. Znaczenie tatuaży może w wielu przypadkach decyduje o jego odbiorze wśród postronnych obserwatorów. Symbolika tatuaży pozwala także na wyrażenie siebie i przekazanie wartości, jakimi kierujemy się w życiu. Z tego właśnie względu projekty kolejnych dziar powinny zostać odpowiednio przemyślane.

Znaczenie tatuaży – popularne symbole

Sztuka tatuaży zapewnia spore możliwości nadawania zwykłym ozdobom sensu oraz ukrytego znaczenia. Związane jest to nie tylko z dostępnością wielu różnych technik tatuowania, ale też z dowolnością, jaką dysponują tatuatorzy. Na skórze znaleźć może się bowiem wszystko.

Oczywiście nie oznacza to, że warto decydować się na cokolwiek. Łatwo bowiem wtedy o pomyłkę, której będziemy długo żałować. No chyba że zdecydujemy się na usunięcie tatuażu lub jego zmianę – w tym względzie wiele do powiedzenia mają profesjonaliści, których umiejętności pozwalają na naprawę nawet najgorzej wykonanej dziary.

Skoro tak wiele mówimy o potencjalnych możliwościach (i zagrożeniach), zastanówmy się, na jakie tatuaże ze znaczeniem decydujemy się najczęściej. Od razu należy jednak podkreślić, że wybór pod tym względem jest wręcz nieograniczony. Wiele zależy od wyobraźni osoby zasiadającej na fotelu tatuatora.

  •       Symbol nieskończoności – jest to motyw, który przewija się bardzo często. Oznacza wieczność, coś, co nigdy się nie kończy. Może być to miłość, przyjaźń lub jakaś pasja.
  •       Tatuaż podkowy – jest to symbol szczęścia. Wiele osób decyduje się na taką ozdobę, ponieważ chcą  przyciągać dobre emocje i pozytywne wydarzenia.
  •       Jaskółki – symbolizują nadzieję i dobrą nowinę. Taki tatuaż może być też uznawany za amulet, który pomaga uporać się z problemami. Warto podkreślić, że jaskółki są ważne dla żeglarzy – w dawnych czasach ich obecność była pierwszą oznaką, że statek zbliża się ku lądowi.
  •       Drzewa, las – znaczenie takich tatuaży może być różne. Dla części osób drzewa oznaczają połączenie nieba z ziemią, inni natomiast łączą je z rodziną (tatuaże przedstawiające drzewa genealogiczne tworzone są bardzo często).
  •       Słońce i księżyc – zestawiane razem lub osobno. Słońce symbolizuje dzień i życie, natomiast księżyc oznacza bliskość natury oraz kobiecość.

To oczywiście zaledwie kilka przykładów na to, jak tatuaże mogą być interpretowane. Nie zmienia to faktu, że prawdziwe znaczenie podobnych ozdób zazwyczaj jest zależne od ich posiadacza. Każdy z nas może bowiem nadać im własną symbolikę.

Jaki tatuaż wybrać?

Nadawanie tatuażom znaczenia nie jest jedyną słuszną drogą. Nie ma niczego złego w tym, że będziemy traktować je jako zwykłe ozdoby, które mają po prostu fajnie wyglądać i dobrze zgrywać się z naszym stylem.

Niezależnie od motywacji, zawsze warto dokładnie zastanowić się nad tym, jak dziara ma wyglądać i czy nasza koncepcja na pewno jest słuszna. Pomocni okażą się profesjonaliści, którzy nie tylko podpowiedzą najlepsze rozwiązania, ale również pomogą w przygotowaniu optymalnego projektu. Oczywiście okazać się może, że ostateczna koncepcja okaże się słuszna dobra tylko na papierze. I gdy tatuaż w końcu zostanie wykonany, nie będzie on tak atrakcyjny, jak wcześniej nam się wydawało.

Niezależnie od pomysłu, zawsze warto kierować się przede wszystkim własnymi potrzebami. Bez względu na to, czy tatuaż ma mieć przesłanie czy nie. Pamiętajcie, że to Wasze życie, dlatego nie przejmujcie się wyłącznie oceną innych. 

Call Now Button666 246 606