Zalecenia
Przed piercingiem niezwykle ważne jest przestrzeganie kilku zasad, dzięki którym kolczykowanie przebiegnie w sposób bezpieczny, a gojenie się miejsca przekłucia odbędzie się bez większych rewelacji. Jeśli będzie to Twoja pierwsza wizyta w salonie, dokładnie przeanalizuj poniższe informacje. Jeśli nie, zawsze warto utrwalić i przypomnieć sobie najważniejsze zasady.
Przygotowanie do zabiegu
1. Kilka dni przed zabiegiem zrezygnuj z leków rozrzedzających krew, takich jak aspiryna (oczywiście pod warunkiem, że lekarz Ci na to pozwoli). Na dzień przed wizytą w salonie odstaw też wszelkie używki – nie spożywaj alkoholu ani kofeiny. Zalecamy również ograniczenie papierosów, zwłaszcza gdy piercing ma dotyczyć okolicy jamy ustnej.
2. Z alkoholu, kofeiny i leków rozrzedzających krew należy zrezygnować także bezpośrednio po zabiegu. Najlepiej przed 3-4 dni.
3. Gojenie kolczyka, a raczej czas trwania tego procesu, zależny jest od miejsca przekłucia oraz indywidualnych cech każdego człowieka. Tuż po piercingu możesz odczuwać delikatny ból, swędzenie, pieczenie i ogólny dyskomfort. Gdy zauważysz sączący się płyn zawierający limfę, a wokół przekłucia zaczną tworzyć się niewielkie strupki, nie przejmuj się. Namaczaj miejsce przekłucia solą fizjologiczną, a do jego dezynfekcji skorzystaj ze specjalnych środków (np. z Octeniseptu).
4. Podczas gojenia nie dotykaj dłońmi (a zwłaszcza brudnymi!) miejsca przekłucia i samego kolczyka. Może to bowiem doprowadzić do podrażnień i infekcji. Niezwykle ważne jest utrzymywanie czystości okolic kolczyka. Zrezygnuj również z wizyt w solarium, saunie i na basenie. Odradzamy też kąpiele w wannie, które mogłyby doprowadzić do rozmoknięcia miejsca przekłucia.

5. Bezpośrednio po zabiegu uważaj na obcisłe ubrania, które mogą uciskać kolczyk. Wydłuży to proces gojenia, a dodatkowo może doprowadzić do podrażnień, a nawet krwawienia.
Jeśli masz wątpliwości związane z samym zabiegiem, a także przygotowaniami do przekłucia i gojeniem, nie bój się pytać! Nasi piercerzy odpowiedzą na wszystkie pytania. Możesz się do nich zgłosić także wówczas, gdy po kolczykowaniu zauważysz coś niepokojącego.
