Aleja KEN 93 lok. U2, 02-777 Warszawa | Pn. – Sb.: 10:00 – 18:00 | 666-246-606

p1 title img 1

Do kolczykowania

p1 title overlay img 1

Zalecenia

Przed piercingiem niezwykle ważne jest przestrzeganie kilku zasad, dzięki którym kolczykowanie przebiegnie w sposób bezpieczny, a gojenie się miejsca przekłucia odbędzie się bez większych rewelacji. Jeśli będzie to Twoja pierwsza wizyta w salonie, dokładnie przeanalizuj poniższe informacje. Jeśli nie, zawsze warto utrwalić i przypomnieć sobie najważniejsze zasady.
przekluwanie uszu

Przygotowanie do zabiegu

1. Kilka dni przed zabiegiem zrezygnuj z leków rozrzedzających krew, takich jak aspiryna (oczywiście pod warunkiem, że lekarz Ci na to pozwoli). Na dzień przed wizytą w salonie odstaw też wszelkie używki – nie spożywaj alkoholu ani kofeiny. Zalecamy również ograniczenie papierosów, zwłaszcza gdy piercing ma dotyczyć okolicy jamy ustnej.
2. Z alkoholu, kofeiny i leków rozrzedzających krew należy zrezygnować także bezpośrednio po zabiegu. Najlepiej przed 3-4 dni.
3. Gojenie kolczyka, a raczej czas trwania tego procesu, zależny jest od miejsca przekłucia oraz indywidualnych cech każdego człowieka. Tuż po piercingu możesz odczuwać delikatny ból, swędzenie, pieczenie i ogólny dyskomfort. Gdy zauważysz sączący się płyn zawierający limfę, a wokół przekłucia zaczną tworzyć się niewielkie strupki, nie przejmuj się. Namaczaj miejsce przekłucia solą fizjologiczną, a do jego dezynfekcji skorzystaj ze specjalnych środków (np. z Octeniseptu).
4. Podczas gojenia nie dotykaj dłońmi (a zwłaszcza brudnymi!) miejsca przekłucia i samego kolczyka. Może to bowiem doprowadzić do podrażnień i infekcji. Niezwykle ważne jest utrzymywanie czystości okolic kolczyka. Zrezygnuj również z wizyt w solarium, saunie i na basenie. Odradzamy też kąpiele w wannie, które mogłyby doprowadzić do rozmoknięcia miejsca przekłucia.
kolczyki fabryka tuszu
5. Bezpośrednio po zabiegu uważaj na obcisłe ubrania, które mogą uciskać kolczyk. Wydłuży to proces gojenia, a dodatkowo może doprowadzić do podrażnień, a nawet krwawienia.
Jeśli masz wątpliwości związane z samym zabiegiem, a także przygotowaniami do przekłucia i gojeniem, nie bój się pytać! Nasi piercerzy odpowiedzą na wszystkie pytania. Możesz się do nich zgłosić także wówczas, gdy po kolczykowaniu zauważysz coś niepokojącego.
tatuaz na szyi
Call Now Button666 246 606