Aleja KEN 93 lok. U2, 02-777 Warszawa | Pn. – Sb.: 10:00 – 18:00 | 666-246-606

p1 title img 1

Do tatuażu

p1 title overlay img 1

Zalecenia

Na pewno chcesz, aby nowy wzór na Twoim ciele goił się w sposób prawidłowy, prawda? Żeby stało się to możliwe, przygotowania do tatuażu warto zacząć już na tydzień przed realizacją. Sprawdź, o czym warto pamiętać.
tatuaz pielegnacja fabryka tuszu
1. Mniej więcej 7 dni przed wizytą w naszym salonie zadbaj o odpowiednie nawilżanie skóry, zwłaszcza w miejscu, w którym ma pojawić się tatuaż. Ułatwi to nanoszenie tuszu, przyspieszy również proces gojenia.
Z naszej strony polecamy również przyjmowanie cynku przed zabiegiem. Dlaczego? Ponieważ poprawia on kondycję skóry, a także wpływa na szybsze gojenie się ran. Nie jest to wymagane, ale nie zaszkodzi spróbować.
2. Bezpośrednio przed zabiegiem nie spożywaj alkoholu! Prowadzi on do rozszerzenia naczyń krwionośnych, co może skutkować intensywnym krwawieniem, a nawet rozlaniem się tuszu pod skórą. To samo tyczy się kofeiny, napojów energetycznych oraz leków, które rozrzedzają krew (np. aspiryna).
3. Na dzień przed wizytą w naszym salonie dokładnie wydepiluj miejsce, w którym ma zostać wykonany tatuaż. Nie tylko ułatwi nam to pracę (włosy nie będą przeszkadzały podczas wbijania igły, zyskamy lepszą widoczność), ale również zapobiegnie powstaniu stanu zapalnego przy ewentualnym wbiciu pojedynczych włosów pod skórę.
tatuaz pielegnacja
W przypadku wystąpienia podrażnień lub reakcji alergicznych w miejscu wykonania tatuażu, przed wizytą w salonie postaraj się o ich wyleczenia. Skóra powinna być w pełni zdrowa. W razie problemów z układem odpornościowym, udaj się do lekarza, który powie Ci, czy wykonanie tatuażu to dobry pomysł.
4. Gdy w końcu nadejdzie dzień wykonania tatuażu, załóż na siebie luźne ciuchy, które nie będą powodowały nacisku w miejscu wykonania tatuażu.
5. Dbanie o tatuaż po zabiegu związane jest przede wszystkim z jego prawidłowym myciem. Nie należy robić tego zbyt często, gdyż może doprowadzić do rozmycia się tuszu. Do obmywania używaj letniej wody i szarego mydła lub innego, delikatnego środka myjącego bez dodatków chemicznych. Ważne! Po myciu, miejsce wykonania tatuażu delikatnie osuszaj papierowym ręcznikiem. Nie można go trzeć.
tatuazysta
ochrona tatuazu
6. Chroń tatuaż przed słońcem, a także intensywnymi zabrudzeniami. Przez około 3-4 tygodnie zrezygnuj z basenu, kąpieli w wannie, morzu i wizyt w saunie. Warto korzystać ze środków nawilżających skórę, a także maści wspomagających gojenie ran.
7. Gojenie tatuażu zależy od indywidualnych cech organizmu, a także miejsca wykonania tatuażu. Przeważnie wszystko trwa od 4 do 8 tygodni.
Call Now Button666 246 606