Aleja KEN 93 lok. U2, 02-777 Warszawa | Pn. – Sb.: 10:00 – 18:00 | 666-246-606

Zobacz inspirujące cytaty na tatuaż – najlepsze tatuaże napisy

tatuazysci

Zobacz inspirujące cytaty na tatuaż – najlepsze tatuaże napisy

Sztuka tatuażu to sposób na wyrażenie siebie i przedstawienie wyznawanych wartości. Dzięki tatuażom możemy również wyznać miłość swoim bliskim lub pokazać, jak bardzo są oni dla nas ważni. Wszystko to umożliwiają sentencje, motta i cytaty. Sprawdźcie, jakie napisy warto wytatuować.

Omawiana kategoria jest niezwykle szeroka. Na przedramieniu, plecach, karku, klatce piersiowej i innych częściach ciała znaleźć mogą się bowiem dowolne napisy. W tym przypadku nie ma ograniczeń. Z tego też względu, warto dokładnie przemyśleć swój wybór. Pamiętajcie, że taki tatuaż może zostać z Wami na całe życie, dlatego dobrze jest wybrać coś, co rzeczywiście oddaje Wasze przekonania. Poniżej znajdziecie kilka propozycji, które być może okażą się ciekawymi inspiracjami.

Tatuaże męskie – napisy

Wśród panów szczególną popularnością cieszą się napisy patriotyczne. Obok dobrze znanego „Bóg, Honor, Ojczyzna”, często tatuowaną sentencją jest „Amor Patriae Nostra Lex”, czyli „Miłość ojczyzny naszym prawem”. Takie napisy często ozdabiają klatki piersiowe oraz przedramiona.

Oczywiście cytaty na tatuaż nie muszą odnosić się wyłącznie do ojczyzny. Bardzo często panowie decydują się na różne sentencje życiowe, które przekazują wartości, jakie wyznają lub po prostu są dla nich w jakiś sposób ważne. Spośród popularnych napisów wymienić możemy następujące propozycje:

 • „Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się na próbę” – jest to cytat z Jana Pawła II
 • „Carpie Diem” – czyli „Chwytaj dzień”
 • „Never Lose Hope” – czyli „Nigdy nie trać nadziei”
 • „Ponieważ żyli prawem wilka, historia głucho o nich milczy” – cytat z wiersza Zbigniewa Herberta pt. „Wilki”
 • „Together We Are Stronger” – czyli „Razem jesteśmy silniejsi”
 • „Vita Sine Libertate Nihil Est” – czyli „Życie bez wolności jest niczym”
 • „Życie zaczyna się tam, gdzie kończy się lęk” – cytat z Osho, hinduskiego guru, założyciela ruchu Neo-Sannyas

Ciekawym pomysłem może być także tatuaż umieszczony na palcach. Jeden palec, to jedna litera, dlatego (jak nietrudno się domyślić) napis musi być dziesięcioliterowy lub ośmioliterowy, jeśli pominiemy kciuki. Jakieś pomysły? Na przykład „Help Me Lord”, czyli „Pomóż mi Panie” lub „Stay Strong”, czyli „Pozostać prawdziwym”.

Napisy na tatuaże damskie

Skoro przedstawiliśmy propozycje dla mężczyzn, pora na kilka inspirujących napisów dla pań. Dziary dla kobiet to również spore pole do popisu. Mieszczą się w niej bowiem zarówno tatuaże delikatne, jak i bardziej odważne prace, świadczące o przebojowości i otwartej głowie.

Podobnie jest z napisami. Wiele kobiet decyduje się na sentencje poświęcone rodzicom, a zwłaszcza mamie. Będą to między innymi takie napisy jak „I am because you are”, czyli „Jestem, ponieważ ty jesteś”, czy też proste wyrazy miłości – na przykład „Kocham Cię Mamo”. Tego typu projekty mogą składać się z dwóch tatuaży – jeden dla córki, a drugi dla mamy. Przykładem niech będą tu napisy „Ona dała mi życie” oraz „Ona dała mi powód, by żyć”.

Podobnie jak w przypadku mężczyzn, damskie tatuaże równie często to różnego rodzaju życiowe sentencje, z którymi utożsamiamy się na co dzień. Takie dziary to doskonały sposób na to, aby wyróżnić się z tłumu i pokazać, na czym nam tak naprawdę zależy. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji tego typu.

 • „Uncertain intrepid possibly immortal decidedly in love” – czyli „Niepewna, nieustraszona, być może nieśmiertelna, decydowanie zakochana”. Jest to cytat z powieści Toma Robbinsa „Jitterbug Perfume”
 • „She flies by her own wings” – jest to motto stanu Oregon, które napisał sędzia Jesse Quinn Thorton. Tłumaczenie brzmi: „Ona leci na własnych skrzydłach”
 • „Ludzkim jest błądzić, a boskim jest przebaczać” – cytat z eseju, który napisał Alexander Poe
 • „With pain comes strength” – czyli „Z bólem przychodzi siła”
 • „Strach zabija myślenie – cytat z amerykańskiego pisarza Franka Herberta
 • „Just be Yourself” – czyli „Po prostu bądź sobą”

Tatuaże napisy to szeroka, ale też trudna kategoria. Warto bowiem decydować się na naprawdę przemyślane sentencje, z którymi będziemy się utożsamiali przez całe życie. Mamy nadzieję, że powyższe propozycje pomogą Wam w poszukiwaniach.

Call Now Button666 246 606